Ebben a japán macskatemplomban a főszerzetes egy hófehér bajuszos
2025. 02. 12.
2025. 02. 12.
Japán tele van meglepetésekkel. Hiába rajongunk az eklektikus divatért, a fantasztikus ételekért, az elképesztő természeti látványosságokért vagy a lélegzetelállító kulturális különbségekért, van, ami még ezeket is túlszárnyalja. Igen, a macskák! Ha Japánban jársz, a kiotói Nyan Nyan Ji – magyarra fordítva Miaú Miaú templom – kihagyhatatlan úti cél.
Japán macskás temploma pontosan azt adja, amit ígér; egy gyönyörű szentélyt tele cirmosokkal és egy hófehér főszerzetessel, Yukimival. Ám ha nyugati szíved igazi buddhista elmélyülésre vágyik, akkor akár ellátogathatsz a szerencsehozó integető macska szülőhelyére is.
Yukimi:
A Nyan Nyan Jibe betérő látogatók igen különleges ellátásban részesülnek, ugyanis maga a főszerzetes fogadja a vendégeket, akik aztán különböző csemegéket rendelhetnek a kávézóban, amelyek stílusosan mind a macskás témára épülnek. A Bored Pandának szerencséje volt Yukimi gazdájával is találkozni, aki elmondta, hogy ezt a templomot Toru Kaya, a templomok és szent helyek elismert festőművésze nyitotta meg macskájának szentelve. Hogy a hely kisugárzása ma is ugyanolyan autentikus legyen, tele van macskás szobrokkal és festményekkel.
Jelenleg 7 macska dolgozik a kiotói templomban, név szerint Yukimi, Waka, Chin, Ren, Konatsu és Chicci. Nem ők az elsők azonban, akik betölthetik ezt a nemes feladatot: a macskaszerzeteseknek három generációja élt már itt. „A látogatók, akik imádkozni jönnek ide, játszanak a macskákkal és élvezik a kávézót, valamint a macskás művészetet is” – magyarázta Koyuki tulajdonosa.
Szerencsére azonban nem a Nyan Nyan Ji az egyetlen hasonló hely Japánban. A Gotoku-ji buddhista templom Tokióban található, és úgy tartják róla, hogy a maneki-neko, vagyis a szerencsehozó integető macska szülőhelye. A templomi legenda szerint a 17. század elején Ii Naotaka (akkor az Omi-Hikone tartomány második ura) megmenekült egy hirtelen feltámadó hatalmas vihartól, miután egy ott élő macska behívta a templomba. Hogy kifejezze háláját a macskának, Naotaka úgy döntött, hogy a templomot az Ii klánnak szenteli. Miután Naotaka elhunyt, a templomot Gotoku-jira keresztelték át, az ő posztumusz buddhista nevéből: Kyushoin-den Gotokuten ei-daikoji. A templom azóta is tele van a jobb kezüket felemelő és integető macskafigurákkal, amelyek a hívek adományai.
A Gotoku-ji templom teljesen más jellegű, mint a Nyan Nyan Ji. Egyrészt nem élnek ott valódi macskák, másrészt egy igazán csendes helyről van szó, elzárva Tokió zajos forgatagától. Ami tökéletes a kikapcsolódásra és elmélyedésre egy olyan valaki számára, aki érdeklődik a japán kultúra és történelem minden ága-boga iránt.
Kövess minket!
facebook instagramKapcsolódó cikkek