Meglepő japán módszer az elveszett macskák megtalálására
Közzétéve: 2025. 05. 15 - Fotók: Getty Images Hungary • 3 perc olvasás
Közzétéve: 2025. 05. 15 - Fotók: Getty Images Hungary • 3 perc olvasás
Sajnos rengeteg gazda szívét szomorítja el kedvencének eltűnése nap mint nap. Egy igen különös, ám állítólag működő japán módszer azonban segíthet rövid úton hazajutni az elveszett macskáknak.
Főleg a macskatartók számára figyelemre méltó az alábbi lehetőség, noha a beszámolók szerint kutyák esetében is működhet. Előrebocsátjuk: semmiféle tudományos magyarázattal nem tudjuk alátámasztani a módszert, ami inkább egy misztikummal gazdagon körbevont urbán legenda. Macskarajongóként mégis jólesik egy kicsit hinni benne, hogy a dorombolóközösség ilyen mindent lefedő hálózatként tevékenykedik, minket is segítve. Ugyanis a japánok vallják, hogy az elveszett macskák megtalálásának legjobb módja, ha a gazda mesél a keresett állatról a környékbeli cicáknak, akik a tudnivalók birtokában hazavezetik az eltűnt kedvencet.
Szinte látjuk a settenkedő bajszos árnyakat, ahogy az utcasarkon egy finom fejérintéssel vagy faroklibbentéssel leadják a drótot, ami végigsöpör a macskatársadalmon, mígnem eléri az üzenet címzettjét. Fantasztikus – épp, mint gyermekkorunk rajzfilmjeiben!
Miképp a Japan Today több Twitter-felhasználó elbeszélését idézi, számos elveszett macskát kaptak már vissza a gazdák, hitük szerint ennek a trükknek köszönhetően.
„A macskám két nappal ezelőtt megszökött, és nem tért vissza, de valaki a Twitteren azt írta: Hatékony módszer, ha beszélsz a környékbeli macskákkal, és azt mondod nekik: »Ha látod a macskámat, kérlek, szólj neki, hogy jöjjön haza«. Ezért tegnap este elmentem a helyi kisboltba, és megpróbáltam úgy, hogy beszéltem az ottani kóbor macskákhoz, majd ma reggel a macskánk visszatért a házunk elé. Hm… ez komolyan ennyire hatásos?” – töpreng az egyik szerencsés macskatartó, aki sikerrel járt.
A bejegyzésre többen kommenteltek, megosztva hasonló tapasztalataikat. Van, aki azt írta, az édesanyja segített egy kisgyereknek, aki két napja vesztette el a cicáját. A helyi kóboroknak mesélt a keresett macskáról, aki másnap visszatért. Egy másik kétségbeesett gazda biztosra ment, és nemcsak kedvence személyleírásával, de macskaeledellel megtámogatva kereste fel a környékbeli kolóniát. Miképp írja, egy óra kellett, és újra magához ölelhette a macskáját.
Amikor elvesztettem a macskámat, az egyik kóborló elhaladt a házunk mellett, ezért megkérdeztem tőle, hogy tudja-e, hol van a macskám. Az nyávogott, majd lassan a raktár felé sétált, és nyávogott előtte. Aztán hallottam, hogy a macskám bentről visszanyávogott!
– olvasható egy másik történetben.
Volt, akinek egy hét után került haza az elveszett macskája, sőt, van, akinek a kutyáját vezették haza a segítőkész cirmosok. Legalábbis, ha hiszünk a módszerben.
Ezek után lehet, hogy benned is elkezdett motoszkálni valami, és hajlasz afelé, hogy némi igazságtartalmat tulajdoníts a japán mítosznak. Tulajdonképpen egy próbát megér, ha nyoma veszett a kedvencednek. Azonban vannak földhözragadtabb, de hatásos módjai is annak, hogy nyomára bukkanjunk az elveszett macskáknak, vagy épp kutyáknak.
Először is: kedvencedben legyen mikrochip, naprakész adatokkal. Ha változik a címed vagy az elérhetőségeid, ezeket haladéktalanul jelezd az állatorvosnak, aki rögzíti az új információkat a PetVetData nevű adatbázisban. Máskülönben hiába az azonosító, leolvasás után nem fogják tudni felvenni veled a kapcsolatot. Az eltűnést követően is hívd fel a doktort, aki azt is fel tudja tüntetni a rendszerben, hogy az állatot keresik.
Másrészt használd ki a közösségi média lehetőségeit, és posztolj lehetőleg friss, felismerhető képet az elveszett macskáról a helyi és a macskás csoportokban. Nagyon gyakran így kerülnek haza a keresett állatok.
Ugyanígy érdemes megkeresned a környékbeli állatvédőket, menhelyeket, hátha már hozzájuk került a kedvenced.
Kövess minket!
facebook instagramKapcsolódó cikkek