Vagy olyan éles szemű, mint egy macska? Teszteld játékunkkal!
Közzétéve: 2025. 05. 10 - Fotók: Getty Images Hungary • 1 perc olvasás
Közzétéve: 2025. 05. 10 - Fotók: Getty Images Hungary • 1 perc olvasás
Köztudott, hogy a macskák remekül látnak, még sötétben is. Azt azonban nem mindenki tudja, miért. Ezt is eláruljuk, de előtte játékunkban tesztelheted, a te érzékeid mennyire működnek. Megtalálod a kakukktojást 3 másodperc alatt?
A következő képrejtvényben a te látásodat, illetve megfigyelőképességedet tesszük próbára: megtalálod, 3 másodperc alatt, hol van a kakukktojás a cicák között? Cikkünk végén adunk egy kis segítséget. Sok sikert!
Doromboló kedvenceink amellett, hogy a világ legbájosabb és legpuhább teremtményei, briliáns vadászok is, akiktől minden potenciális zsákmány retteg. Kiváló érzékeik, anatómiájuk és gyorsaságuk mind azt szolgálják, hogy eredményesen ejtsék el a prédát, ugyanakkor magukra is tudjanak vigyázni a rájuk vadászó ragadozókkal szemben. A környezet legkisebb rezdülése is fontos információ a számukra, amihez a szaglásukat, a hallásukat és a látásukat is használják.
Sőt, a vibrisszák, azaz a bajuszszálak is rengeteg információt közvetítenek, például a tárgyak vagy rések méretéről, sőt, a macskák még a levegő elektromosságát is érzékelik. Ennek köszönhető, hogy időben fedezékbe tudnak vonulni a közelgő vihar elől.
A macskák látásánál érdemes elidőznünk kicsit! Biztosan láttál már szürkületkor vagy az este sötétebb óráiban világító zöld szemű cicát. Ez a jelenség a szemüket fedő tapetum lucidum nevű fényvisszaverő rétegnek köszönhető, ami lehetővé teszi, hogy sötétben is jól lássanak. Mivel a vadonban a macskák alkonyatkor és szürkületkor vadásznak, ez a képesség elengedhetetlen a számukra.
És most egy kis segítség: az utolsó sorban a harmadik cica fülére koncentrálj! Ha még elidőznél a cicák érzékszerveinél, ebből a cikkünkből megtudhatod, vajon tényleg képesek-e érezni a víz ízét.
Kövess minket!
facebook instagramKapcsolódó cikkek